Ankara'da Gezilecek Harika Kafeler

Ankara’da Gezilecek Harika Kafeler

Ankara, Türkiye’nin en iyi turistik noktalarından biridir, ancak pek çok insan bunu henüz fark etmemiştir. Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni ve modern Türkiye’yi kuran Atatürk’ün mozolesini burada bulacaksınız. Kale bölgesi boyunca dolaşabilir ve 15. yüzyıldan kalma Hacı Bayram i-Veli Cami camisini ziyaret edebilirsiniz. Ankara’da pek çok sanat galerisi bulunabilir ve ayrıca Ankara Devlet Opera Binası’na da göz atabilirsiniz.

Tüm bu etrafta dolaşırken, şehirde bir kafeyi ziyaret ederek rahatlamak harika. Burada iyi bir kahvaltının tadını çıkarın ya da belki biraz kahve ve çayın yanı sıra bazı tatlı ikramların tadını çıkarın. Ankara bazı harika kahve dükkanlarına ev sahipliği yapar ve bir Starbucks aramaya devam etmek zorunda değilsiniz. Aşağıdaki kafelerde biraz zaman ayırabilirseniz kendinizi şanslı sayın:

Cafemiz

Mekanın içi, parlak avizeleri ve bol çiçek desenleriyle tek kelimeyle büyüleyici. Ancak özellikle yaz aylarında bahçede oturmanın keyfini çıkarmayı da denemelisiniz. Bazen etrafta dolaşan bir kedi olur ve genellikle çok arkadaş canlısıdır.
Buradaki yemekler harika ve servis olağanüstü. Rahatlatıcı havası ve zarif dekoruyla, stresin uzaklaştığını hissedebileceğiniz tek yer burası.

Café des Kafeler

Bu, 1995 yılında ortaya çıktığından beri Ankara’da popüler bir kahve dükkanı olmuştur. Çeşitli vintage koltuklarla kusursuz bir Fransız atmosferi sunmaktadır. Köşede bir piyano bile var.
Alan eskiden bir pazardı, bu yüzden burada ziyaretçiler için çok fazla alan var. Bol miktarda iyi yemek var ve bar da kokteyller sunuyor. Buradaki bahçe harika, servis ve menü öğeleri de öyle. Veganlar ayrıca menü olmayanları da severler ve gıda maddeleri genellikle uygun fiyatlıdır.

Kafe Kiş

Etraftaki saksı bitkileri ve bol miktarda basit ahşap sandalye ile telaşsız havası oldukça yatıştırıcıdır. Rustik dekor, kahveyi ve yemeği daha da keyifli hale getiren rahat bir atmosfer sunuyor.

Türk ve Fransız tatlılarından ve unlu mamullerden oluşan güzel bir seçkiyi sergiledikleri soğutmalı vitrine baktığınızdan emin olun. Burada her gün her zaman bir sürü taze pişmiş kiş bulunur.

Aylak Hanım

Duvarlarında çerçeveli sanat eserleri bulunan bu kafe, gençlerin daha çok rağbet ettiği bir yer olduğu için biraz daha hareketli. Yaz aylarında burası oldukça havadar ve dışarıda geniş bir oturma alanı var. Soğuk aylarda, insanlar hala rahatlığından dolayı buraya geliyorlar ve rahat koltuklar davetkar bir şekilde güzel.

Burada birçok tatlı, kahvaltı menüsü ve günün ilerleyen saatlerinde daha ağır öğünlerin yanı sıra bol miktarda kahve seçeneğiniz var. Ancak burada gerçekten çok erken açılmıyorlar ve genel olarak açık olduğundan emin olmak için 10:30’dan sonra gelmek en iyisidir.

Kahve Laboratuvarı Mithatpaşa

Bu oldukça modern bir kafe, adındaki “Lab” sizi daha önce anlamadıysa. Kahvelerini nasıl yaptıkları konusunda kesinlikle ciddi bir yer ve titiz hazırlıklarından faydalanıyorsunuz. Dünyanın birçok yerinden birçok egzotik kahve çekirdeği elde etmek için ciddi bir çaba harcıyorlar ve Chemex ve cold brew dahil olmak üzere çeşitli kahve hazırlama çeşitleri sunuyorlar.

Birçok serbest çalışan ve öğrenci burada takılmayı sever. Yerel bir kütüphanedeki büyük bir masa gibi oturup çalışabilecekleri ortak bir masa var. Biraz kahve alın ve işinizi yapın, sonra biraz kek (ve daha fazla kahve) ile ara verin.

Gramofon Kafe

Mekan antika dükkanı olan bir kafenin aşk çocuğu gibi hissettiriyor, bu yüzden atmosfer canlandırıcı egzotik. Duvarlarda çok sayıda sarkaçlı saatin yanı sıra çerçevelerdeki çeşitli eski resimler var. Dekor olarak etrafa dağılmış diğer öğeler arasında antika gramofonlar, daha küçük piyanolar, gerçekten eski radyolar ve hatta LP kayıtları yer alıyor.

Burası gerçekten çok rahat, eksantrik büyükannenizin koleksiyon eşyası evini ziyaret etmek gibi. Menüde ahşap sandalyeler ve bir sürü geleneksel Türk atıştırmalıkları var. Kendine gözleme al ve rahatla.

Bi’Kavanoz

Evet, kesinlikle kadınsı hisler burada tam olarak ince değil. Pembe ve deniz köpüğü yeşili renkleri için arka plan olarak hizmet etmek üzere çoğunlukla beyaz renk paleti ile birlikte etrafa yayılmış çok sayıda çiçek var. Çatılı bir alan ve ardından üzerinize parlayan güneşin tadını çıkarabileceğiniz bir bahçe alanı var.

Burada, tüm menü öğelerinde yalnızca doğal malzemeler sunmakta ısrar ediyorlar. Tatlı bir şeyle birlikte bir kahve, hatta tam bir kahvaltı ile gidebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=9NcRVO0oC-A

Category: Restoran

https://fastfoodfiyatlari.com/