Bu Türk Restoran Zincirlerinde Etçil Bir Ziyafetin Tadını Çıkarın

Türk mutfağının çok sayıda et yemeğinden oluştuğu bir sır değil. En meşhur olan döner, öncelikle etten yapılır. Yanında yine ızgara et yemeği olan kebap var. Bu nedenle etoburlar, çoğu Türk yemeğini kesinlikle alacaktır.

Başka hangi geleneksel yemeklerin bol bol etin tadını çıkarmanıza izin vereceğini merak ediyorsanız, hemen şu zincirlere gitmenizi tavsiye ederiz:

Köfteci Ramiz

Köfteci Ramiz, hızla büyüyen bir aile işletmesi köfte veya köfte odaklı restoran zinciridir. Aile reisi tarafından geliştirilen tarifi ve Makedonya’daki sokak satıcılarının tariflerinden yola çıkarak orijinal Köfteci Ramiz’in hazırladığı ızgara dana köfte satan küçük bir dükkan olarak başladılar. Köftelerini tereyağında kızartılmış kepekli pide ile eşleştiren ve ekmeğin üzerine otururken eti dilimler.

Bu zincir köfte dışında çok çeşitli geleneksel yemekleri de sunmaktadır. Ayrıca siparişlerinizi özelleştirebilir, tercihlerinize göre tekliflerinden yararlanmanıza olanak tanır.

Köfteci Yusuf

Köfteci Yusuf, Türkiye’de bir fast food restoran zinciridir. Aslında ülke çapında 120’den fazla mağazası olduğu için en büyüklerinden biridir. Ancak ismine rağmen tamamen köfte odaklı değil.

Menüde aslında sadece bir köfte tabağı var ama aralarından seçim yapabileceğiniz birçok başka et yemeği var. Sığır etinden tavuğa ve hatta dana eti ve kuzu etine kadar birçok farklı ızgara et arasından seçim yapabilirsiniz.

Bu zincirle ilgili ilginç olan şey, sadece bir fast food zinciri değil, aynı zamanda bir et dükkanı olmasıdır. Ayrıca çiğ et satıyorlar, bu yüzden buradaki gezileriniz oldukça uygun olabilir.

Ziya Şark Sofrası

Ziya Şark Sofrası, çeşitli nedenlerle oldukça önemli bir turist dostu restoran zinciridir. Çevresi rahat ve samimidir ve menüleri çok çeşitli geleneksel Türk yemekleri sunmaktadır. Menülerindeki İngilizce çeviriler de yabancı restoranlara karşı dostluklarını artırmaya yardımcı oluyor.

Burayı etoburlar için harika bir yer yapan şey, sunduğu olanaklardır. Menünün büyük bir bölümünde, farklı türlerde kebap, döner ve köfte içeren çeşitli et yemekleri bulunur. Ayrıca lahmacun ve pide de var, bu da birçok popüler Türk et yemeğini tek bir yerde tatmanıza izin verecek.

Nusr-Et

Son olarak, kesinlikle en az değil, Nusr-Et, internetin sahibi olduğu bir Türk et lokantası olan Nusret Gökçe a.k.a. Salt Bae. Bu lokanta farklı biftek ve hamburger türlerinde uzmanlaşmıştır, bu yüzden burada en geleneksel Türk yemeklerini beklemeyin. Ancak çok fazla et yemeyi düşünüyorsanız, burası yine de harika bir seçim olabilir.

Category: Fast Food

https://fastfoodfiyatlari.com/