Dondurma’yı Deneyebileceğiniz En İyi 4 Yer Neresidir?

Bazen McDonald’s’tan bir burger veya Sbarro Pizza’dan bir dilim, iştahı tatmin etmek için yeterli değildir. Denemek için yeni yemek mekanları için Youtube veya Facebook’a yöneliyorsunuz. Neyse ki, ortaya çıkan birkaç öneri var. Bazıları tanıdık bile olabilir.

Muhtemelen Facebook’ta Los Angeles’ta erimeyen dondurma servis eden başlangıç ​​mağazaları hakkında bir veya iki video izlemişsinizdir. Veya müşterinin elinden dondurma külahlarını çeviren dondurma satıcıları. Bu sadece Türk dondurması değil – buna dondurma deniyor. LA dışında, bu soğuk Türk lezzetini denemek için birkaç yer daha var. İşte dondurmayı denemek için en iyi 5 mekan.

Kahramanmaraş, Türkiye

Türkiye’deki bu kasaba, dondurmanın doğum yeridir ve dünyanın en eski dondurma dükkanlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Maraş dondurması yapan yerel dükkanlar, malzemelerini yerel olarak tedarik ediyor. Türkiye’yi ziyaret eden bireyler, harika ve otantik tadı olan tamamen doğal dondurmayı tadacaklar.

Tıpkı insanların videolarda gördüğü gibi, dondurma külahlarını sallama ve çevirme ritüeli var. Bu uygulamadan haberdar olmayan yeni gelenler hüsrana uğrayabilir, bu nedenle tarihi dondurma başkentini ziyaret etmeden önce yer hakkında araştırma yapmalıdırlar.

Melbourne, Avustralya

Land Down Under’dan iseniz, soğuk bir muamelenin ne kadar ödüllendirici olduğunu bilirsiniz. Neyse ki, müşterilerin soğuması için otantik bir Dondurma mağazası var. Cuppa Turca Dondurma & Desserts, her Avustralyalının tadını çıkarabileceği çeşitli dondurma tatlıları sunar.

Salepleri nasıl ithal ettiklerine gelince, sadece tahmin yürütebiliriz (aslında bir ikame yaparlar ve yaptıkları dondurmayı gerçek tadında yapar). Salep, sakızla birlikte harika dondurma yapmanın temel bileşenlerinden biridir ve Türkiye dışında bulunmaz. Aynı kıvamı ve kıvamı elde etmek için dondurmayı bitkisel bazlı bir koyulaştırıcı kullanarak yapıyorlar.

Bu Melbourne tatlı dükkanında dondurmanın yanı sıra Kahramanmaraş’ta aynı şekilde hazırlanan geleneksel Türk kahvesi de bulunuyor.

İstanbul, Türkiye

Ünlü Kahramanmaraş’a gidemeyenler için İstanbul’da otantik bir dondurma da var. Ülkenin iş merkezinde bulunan Dondurmacı Ali Usta, Moda Caddesi’nde yer almaktadır. Genellikle sıralarını bekleyen insanlar vardır ve her zaman beklemeye değer. Aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca lezzet var, bu nedenle özellikle Türkiye’ye ilk kez gelenler için her ziyaret benzersiz olacak.

Dondurmacı Ali Usta’dan karışık yorumlar var ama genel olarak olumlu. Çoğu müşteri fındık ve çikolata aromalarını denemeyi önerir. Burada servis edilen dondurma, kombinasyon halinde olabilir veya tek bir lezzete bağlı kalabilirsiniz.

Dükkan 1969’dan beri var ve müşterileri şaşırtmaya devam ediyor. Yerli ve yabancı ziyaretçileri kadar çeşitli lezzetleri ile dondurmaya her gün yeni bir doku kazandırıyorlar.

Atina, Yunanistan

Karaköy Güllüoğlu’ndan servis edilen Kaimaki dondurma, Türkiye’den Maraş dondurmasının uyarlaması değil, uyarlamasıdır. Neden? Çünkü kullanılan malzemeler İstanbul’dan getiriliyor.

Otantik dondurma yapmak için gereken sakız, salep ve diğer malzemeleri içerir. Dükkan Yunanistan’daki Syntagma Meydanı’nın yakınında yer almaktadır. Dondurmanın yanı sıra tatlıyı dengelemek için çeşitli baklavalar sunuyorlar.

New York’taki izleyicilerimiz için, Republic of Booza, dondurmaya çok benzeyen bir dokuya sahip dondurma sunuyor. Dükkan Brooklyn’de bulunuyor ve booza, bilinen dondurma kalitesinin aynısını elde etmek için salep ve sakız kullanıyor.

Category: Restoran

https://fastfoodfiyatlari.com/