Geleneksel Türk Kahvaltısının 5 Temel Öğesi

Geleneksel Türk Kahvaltısının 5 Temel Öğesi

Türkler yemeklerine çok önem verirler ve birçoğu kahvaltıyı günün en önemli öğünü olarak görür. Türkiye’yi ziyaret ediyorsanız, gerçekten en az bir kez Türk kahvaltısının tadını çıkarmanız gerekir. Tabii ki, bu kahvaltıyı bir kez tattıktan sonra, yakında bir tane daha almak isteyeceksiniz.

Geleneksel Türk kahvaltısının bazı bölgesel farklılıkları vardır, bu nedenle bir bölgeden alacağınız kahvaltı, başka bir bölgede alacağınız kahvaltıdan oldukça farklı olabilir. Restoranlar genellikle kendi kahvaltılarını sunar ve bireysel hanelerin kendi versiyonları olabilir.

Yine de, nerede olursanız olun, Türk kahvaltısının genel olarak kalan 5 unsuru vardır.

Ekmek

Genellikle bu simittir. Bu, çoğu kahvaltıdan başlayan bir Türk simit türüdür. Simit tipik olarak Amerikan simitlerinden daha yumuşak bir dokuya sahiptir, çünkü Türkler susam kaplı ekmek halkalarını pişirmeden önce kaynatmazlar.
Simit keyfi yapmanın geleneksel yolu, ekmeği daha küçük parçalara ayırmak ve ardından en sevdiğiniz soslarla afiyet olsun. Zeytin ezmesi, reçel, kurutulmuş et veya peynirle gidin ve belki biraz daha yaratıcı olabilirsiniz. Bu gerçekten size kalmış.

Spreadler

Normalde, bir dizi ezme, reçel ve meyve konservesi seçmelisiniz. Türkiye’deki geleneksel seçenekler arasında kayısı ve vişne ile tahin, pekmez ve siyah zeytin ezmesi gibi diğer popüler seçenekler yer alıyor. Fındıklı ezmeler de son derece popüler, bu nedenle Nutella bugünlerde hızla Türk kahvaltılarının ayrılmaz bir parçası haline geliyor.

Peynir

Sonra peynir tabağınız var. Türk kahvaltılarınız için bol peynirli seçeneğiniz olmalı. Her zaman popüler olan beyaz peynir genellikle ortak bir favoridir. Bu, dünyanın en eski peynirlerinden biridir ve güçlü aroması ve biraz ekşi tadıyla ünlüdür. Bu ufalanan beyaz peynir, ya koyun sütünden (keskin ve keskin bir tat verir) ya da keçi sütünden (daha hafif bir tat) ya da her ikisinin karışımından yapılır.

Kaşar peyniri de yaygın bir tekliftir. Bu, pastörize edilmemiş koyun sütünden elde edilen geleneksel bir Yunan-Türkiye sert peyniridir ve %20’den fazla keçi sütü içeremez. Peynirin dokusu bir yay gibidir. Baş döndürücü, keskin aroma ve tuzlu lezzetin tadını çıkarırken, pek çok peynir uzmanı, tam lezzeti için Kasseri’yi sever. Şaşırtıcı bir şekilde, ağızda kalan tat aslında oldukça tatlıdır.

Bir de kürlenmemiş keçi sütünden üretilen lor peynirinin Türk versiyonu olan Lor var. Sonra, keskin tereyağı tadı olan, ufalanan yarı sert bir peynir olan Tulum var. Türkiye aslında 10’dan fazla farklı Tulum çeşidi yapıyor.
Karadeniz bölgesindeyseniz mihlama ile de karşılaşabilirsiniz. Bu eritilmiş peynir ve mısır unu karışımıdır.

Yumurtalar

Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi, yumurta da Türk kahvaltısının temel bir parçasıdır. Onlardan zevk almanın bir yolu da sucuklu yumurta (sucuklu yumurta) yemektir. Vejetaryen bir kahvaltı yapacaksanız, tercih ettiğiniz sabah sebzeleri ile birlikte omlet ve biraz kekik ile gidebilirsiniz.

Çay

Evet, ülke mükemmel kahve sunuyor. Ama Türkiye’de kahvaltınızı kesinlikle geleneksel yapıyorsanız, o zaman çayla gitmelisiniz. Daha spesifik olarak, siyah çaya ihtiyacınız var.

Tabii ki, her zaman kendi favori çayınızı değiştirebilirsiniz. Ama unutmayın ki Türkler genelde bitki çayı ya da yeşil çayı sadece uyku vakti geldiğinde içerler. Bu tür çaylar geleneksel bir Türk kahvaltısına pek uymaz.

Son sözler

Türk kahvaltıları kapsam olarak oldukça büyük olabilir ve bu nedenle pek çok insan, özellikle sıfırdan kahvaltı yapmaya istekli değildir. Aslında, bu kahvaltılar basit bir kahvaltıdan çok tipik bir batı brunch’ına benziyor. Çok daha doyurucular ve bazı insanlar her sabah ağır bir brunch ile gitmek istemeyebilir.

İyi haber şu ki, ülkede her zaman mükemmel kahvaltı seçenekleri sunan harika bir restoran bulabilirsiniz. Mado Breakfast’ı deneyin ve bir ikramın içindesiniz. Hızlı Kahvaltıları zaten ürkütücü, ancak Mado Köy Kahvaltısını denemelisiniz. Bütün aileyi bir araya getirin ve ziyafeti paylaşın.

Ve elbette, her zaman kendi kahvenizi de ekleyebilirsiniz. Ve kendi kahvenizi yapamayacak kadar meşgulseniz, o zaman bölgede her zaman bir Starbucks bulabilirsiniz. Çayı ve yemeği desteklemek için biraz Starbucks kahvesi alın ve başka bir gezi gününe hazır olmalısınız!

Category: Öne çıkan

https://fastfoodfiyatlari.com/