Herhangi Bir Restoran Menüsündeki En Pahalı Malzemeler

Aşağıdakiler, gezegendeki en pahalı malzemelerin sadece birkaç örneğidir, bu nedenle restoran menüsünde bu öğelerden herhangi birini görürseniz, yüksek bir fiyat ödemeye hazır olun.

Densuke Karpuz

Yalnızca Hokkaido’da yetişen “Siyah Karpuz” olarak da bilinen Densuke Karpuzları, gözle görülür şekilde daha koyu bir cilde sahiptir ve daha tatlı ve daha gevrek bir dokuya sahip olduğu söylenir.
diğer karpuzlara kıyasla. Tüketicilerden gelen çok yüksek talebin aksine çok sınırlı sayıda büyüyorlar ve bu yüzden 1.000 dolardan 6.000 dolara satış yapıyorlar.

Abalone

Abalone, Yeni Zelanda’da Maori adı paua ile bilinirken, İngiliz Kanalı’nda gofiche olarak anılır.

Hint-Pasifik bölgesinde, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve Okyanusya’da, ayrıca Normandiya ve Büyük Britanya’da da bulunabilir.

Bu karından bacaklı yumuşakça, okyanusun kayalık yüzeylerinde yaşar ve alglerle beslenir.

Deniz kulağını doğal ortamından çıkarmak zaman, beceri ve özveri gerektirir çünkü kabuğunun sert dış yüzeyi üzerinde yaşadığı kayalara son derece güçlü bir tutuş sağlar.

Küçük köşelerde ve yarıklarda saklanmanın yanı sıra, elle ulaşılması neredeyse imkansız olan alanlar, çevresi ile de kamufle olur ve onu yakalamak için zaten zor olan süreci daha da karmaşık hale getirir, zaten yüksek risk taşıyor
yok olma.

Bu, kabuklu deniz hayvanlarının neden bu kadar pahalı olduğunu ve 500 dolardan satıldığını açıklıyor.

Swiftlet Yuvaları

Swiftlet yuvalarını hasat etmek yasa dışıdır çünkü Swiftletler, bu ticaret nedeniyle nüfusunun% 80’ini kaybetmiş ve nesli tükenmekte olan türler listesinde zaten bulunmaktadır.

Çok lezzetli bir afrodizyak olduğuna inanılan ve Çin mutfağında sevilen ender bir lezzet olan yenilebilir yuva,
kilogram başına 4000 dolar

Kuşun tükürüğünden yapılan yuvalar, yalnızca iki yumurta tutabilen 6 cm uzunluğunda, 1,5 cm derinliğinde tabak benzeri bir yapıya katılaşır. Güneş ışığına maruz kaldığında altın bir renk alır ve beyaz altın olarak da adlandırılmasının nedeni budur.

Matsutake Mantarları

Kızılçam ağaçlarının sayısındaki büyük düşüş, Mattake veya Matsutake mantarlarının da savunmasız listeye dahil edilmesine neden oldu.

Zengin etli dokusu, tatlı aroması ve usta aşçıların aradığı sonbahar lezzetinin yanı sıra aristokratlar ve imparatorluk ailesinin de sevdiği bir hediyedir.

Uzun ömürlülüğün sembolüdür ve bin yıldan fazla bir süredir Japon diyetinin bir parçasıdır.

Kyoto dışında Tamba bölgesinde kırmızı çamların dibinden toplanan Matsutake en pahalısı olarak listeleniyor. 2.000 dolara satılıyor.

Kopi Luwak

Ansiklopedilerde yazıldığı gibi kopi luwak veya misk kahvesi, Asya palmiye misk kedisi tarafından yenen ve dışkılanan kısmen sindirilmiş kahve kirazlarından oluşan bir kahvedir. Kirazlar bir misk kedisinin bağırsaklarından geçerken fermente edilir ve diğer dışkılarla birlikte dışkılandıktan sonra toplanır.

Misk kedileri, hangi kahve çekirdeklerini tüketeceklerini seçerken çok titiz davranmaları ile bilinirler. Bu, müşterilerin elde ettiklerinin en iyi kalitede olmasını sağlar.

Ne yazık ki sadece bu ticaret için doğal ortamlarından Asya palmiye misk kedilerini yakalamak çok zalimce görülüyor, bu yüzden aslında hayvan kakasını yudumladığınız fikri bir yana, bu ticaret hayvan hakları grupları tarafından eleştiriliyor.

1.500 dolara satıldığı için insanlar hala bundan geçinemiyorlar.

Kobe eti

Adını Hyogo’nun başkentinden alan ve çok özel bir Wagyu veya Japon sığır çeşidi olan Tajima-Gyu’nun çok katı standartlarda veya ilde yetiştirildiği bu sığır eti 1.200 dolara satılıyor.

Yem, ot ve pirinç samanından oluşturulan, daha sonra mısır, arpa, soya fasulyesi, buğday kepeği ve hatta bazı durumlarda bira veya sake ile tamamlanan karmaşık bir porsiyon yemle beslenir.

Jamon Iberico de Bellota

Jamón Ibérico de Bellota, mera arazisinde serbest kalan ve meşe palamudu ve çimen gibi diğer doğal ürünlere dayalı bir diyet uygulayan domuzlardan yapılır. Çiftliklerde yemle beslenen domuzlardan elde edilenler olan sıradan Jamón Ibéricos’tan farklıdır.

Bu iki kat daha pahalıdır çünkü meşe palamudu temelli diyetleri ve mera alanında yaptıkları artan fiziksel aktivite daha fazla aroma ve daha sulu etle sonuçlanmıştır.

1.000 dolardan fazla satılıyor.

Beluga Havyarı

Genellikle dünyanın en iyi otel ve restoranlarında ve birinci sınıf uçuşlarda servis edilen büyük ve tereyağlı Beluga havyarı incileri, ünlüler, film yıldızları, kraliyet ailesi ve yemek uzmanları tarafından sonsuza kadar aranmıştır.

Küçük bir porsiyon zaten 500 dolara mal oluyor.

Hepimiz yardım edemiyor olsak da, arada bir bu listedeki öğelerden herhangi birine sahip olan pahalı yemekleri savurmakla birlikte, çoğu günler genellikle normal bir harcama bütçesi içindeyiz.

NUSRET gibi restoranlarda yemek yemek için bir kol ve bacak satmak zorunda olmadığınızı biliyor muydunuz? PAŞA DÖNER.

Makul fiyatlı olduklarından emin olabilirsiniz.

Category: Restoran

https://fastfoodfiyatlari.com/