İstanbul’dayken Gezilecek Beş Restoran

Avrupa, dünyada ziyaret edilebilecek en iyi yerlerden biridir. Onu büyüleyici ve heyecan verici kılan, eski ve modern uygarlığın bir karışımıdır. Örneğin binalar, çoğu yerinde bol miktarda bulunan modern mimari ve yemyeşil manzaralar karşısında antik tarihin ihtişamını çağrıştırıyor. Ve Avrupa’dayken, Türkiye’nin en büyük ve başkenti olan İstanbul’u ziyaret etmeyi unutmamalısınız. İstanbul muazzam nüfusu ile dünyanın en popüler turistik yerlerinden biridir. Nitekim internette yayınlanan bir istatistik raporuna göre 2019 yılında (statista.com, 2020) Türkiye’yi ziyaret eden 45,1 milyon turist vardı ve bunların çoğu İngiltere, Rusya ve Almanya’dan geldi. Açıkçası İstanbul en çok ziyaret edilen yerlerden biriydi.

İstanbul’a ayak bastığınızda, hayranlık uyandıran manzara gözlerinizin önünde ortaya çıkıyor. Manzara tek kelimeyle güzel, bakımlı bahçeler, bol uzun ağaçlar, kültürel olarak ilham alan muhteşem binalar. Hepsinden önemlisi, insanları samimi ve sıcakkanlı bulabilirsiniz. Olumlu atmosfer çok davetkar. Bunu tamamlamak için şehir, istek listenizde olması gereken lokantalar doludur.

En güzel buluntulardan biri Adana Kebabı’dır. Bu lokantada Adana kebabı servis edilmektedir. Burada internetteki bir kaynağa göre adı “Türkiye’nin beşinci büyük şehri” (Wikipedia.org) olarak adlandırılmıştır. Adana Kebap, genç erkek kuzu etinin özenle küçük parçalara ayrılarak uzun parçalar halinde kesilmesi ile hazırlanan Adana kebap yemeğine sahiptir. Daha sonra bu kebaplar bir şişin üzerine konularak kömür ateşinde ızgara yapılır. Anda kebabının nefis ve sulu lezzetini tamamlamak için yanmış biber ve patates ile servis edilir. Fiyat makul.

Açlık sancılarınız sizi gün boyu çok ağır olmayan bir yemeğe götürmek istediğinde, 444 Pizza‘da yemek yemeyi de deneyebilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi bu restoran kesinlikle harika bir tada sahip pizza sunmaktadır. Paket servis sunarlar ve ayrıca müşterilerine temas teslimi yapılmaz. Ürünler makul fiyatlıdır.

Americano Burgers Restaurant, İstanbul’un tam kalbinde. Burger dışında müşterilerine pizza servisi de yapıyorlar. Şehirde yemek yemek, alıp götürmek ve teslim etmek için açıktırlar. Menüdeki liste için bu restoran şaşırtıcı bir şekilde peynirli burger, mantarlı burger, pastırmalı burger, Empire State burger ve Queen Elizabeth burger gibi farklı türde burgerler sunuyor. En sevdiğiniz hamburgerle içerken her birinin farklı lezzetini öğrenmek size kalmıştır.

Acil 360 Pizza Restaurant, açlıklarını gidermek için sürekli meşgul ve acelesi olan müşterilere hitap ediyor. Yemekler et ve karbonhidratlarla gelen gerçek lezzetle servis edilir. Bu restoranla asla yanlış gidemezsin çünkü yemek tercihin onların önceliği. Şehrin dışında bile popüler.

Aslı Börek Restaurant’ta günde üç öğün yemek, kahvaltı, öğle yemeği, brunch ve içecekler dahil akşam yemeği sunulmaktadır. Bu restoranın harika yanı, gerçekten Türk ve Akdeniz damak tadına sahip görkemli yemeklerle sağlıklı yemekler hazırlamalarıdır. Başka bir şey de, müşterileri açık havada oturma için ağırlayabilmeleridir. Ücretsiz Wi-Fi mevcuttur ve ayrıca paket servis siparişi verebilirsiniz. Ve yiyecekler makul fiyatlı.

Şehirde yapabilecekleri birçok şeyden dolayı turistlerin İstanbul’a akın etmesi şaşırtıcı değil. İstanbul’a geldiğinizde yapabileceğiniz çok çeşitli seçenekler var. Şehrin etrafındaki sıcak atmosferle, yapacak ve keşfedecek çok eğlence var. Modern ambiyansın ortasında eski uygarlığını çözen bazı tarihi ve kültürel mekanları her zaman ziyaret edebilirsiniz. Şehirde dolaşmaktan yorulduğunuzda, notlarınıza ve akşamın ilerleyen saatlerinde yapılacak diğer şeylerin listesine bakabilirsiniz.

İstanbul çevresinde ne kadar zevkli olursa olsun, yorgunluk hissetmek sizi yorgun bulabilir ve biraz dinlenmeye ihtiyaç duyabilir. En iyisi, kendinizi yenilemek için biraz kestirmek. Şu anda kendinizi rahat tutmanın daha iyi bir yolu yok. Gece geldiğinde, bir şehrin restoranında yemek yemek gününüzü böylesine keyifli bir deneyim haline getirecek son şey olacaktır.

Category: Restoran

https://fastfoodfiyatlari.com/