Müşteri Türüne Göre Restoran Şikayetleri Nasıl Ele Alınır?

Bir süredir restoran endüstrisinde olanlar ve bu işte yeni olanlar, hem evrensel gerçeği kabul edecekler:
İnsanlar hizmet açısından ne kadar ayrıntı odaklı olurlarsa olsunlar, müşterilerin şikayet edecek bir şeyleri olacağı durumlar her zaman olacaktır.

Bazen şikayetlerinin geçerli veya garantili olup olmadığı gerçekten önemli değildir. Daha da önemlisi, servis personelinin sosyal becerileriyle ne kadar donanımlı oldukları ve durumu tersine çevirme ve olaydan sonra müşteriyi daha fazla sevme becerileridir.

İlk elden amarantine bir mazeret listesi oluşturmak ve çalışanların bunları ezberlemesini sağlamak daha kolay olsa da, farklı türdeki misafirleri nasıl şikayet ettiklerine göre tanımlamayı ve biriyle karşılaşmaları durumunda ne yapacaklarını bilmeyi öğrenmek her zaman daha iyidir.

Müşterinizi tanımak, herhangi bir hararetli durumu hafifletmek için size çok zaman ve kaynak kazandıracaktır.

Her türden insanı birkaç genel kategoriye sığdırmak zordur, ancak gözlemlere dayanarak, burada en yaygın müşteri türlerinin bir listesi ve bir şey hakkında üzüldüklerinde tepki verecekleri olağan yolların bir listesi bulunmaktadır.

Kızgın Müşteri

Herhangi birinin ilk izleniminin aksine, agresif misafir türü, aslında gerginliği azaltması en kolay olanıdır.

Genellikle geçerli bir sebep olmadan asla sinirlenmezler ve neden üzgün olduklarını hemen söylerler.

Bu, onların problemini çözmenizi kolaylaştırır ve özellikle hızlı davranırsanız genellikle en minnettar olan onlardır.

Herhangi bir saldırgan müşteriye kızgın bir şekilde tepki vermeyi asla alışkanlık haline getirmeyin veya hemen saygı isteyin.

Herhangi bir durumda daha hoşgörülü ve anlayışlı olmak ve birisinin neden üzüldüğünü analiz etmek ya da yapısızlaştırmak zarar vermez.

Titiz veya Sürekli Şikayetçi

Bu tip agresif olana benzer. Şikayet etmek için geçerli nedenleri var ve bunu dile getirecekler.

Tek fark, duygusal olmaması ve tekrar tekrar veya daha sık şikayet etmeleridir.

Bu tür konuklarla başa çıkmanın en iyi yolu, her açıdan mükemmelliği hedeflemektir, böylece sonunda şikayet edecekleri şey kalmaz.

Parasının Değerini İsteyen

Bu türden asla kişisel olarak eleştiri almayın. Bir saldırı başlatmak için burada değiller, sadece ne ödediklerini, teslim etmeyi kabul ettiğiniz her şeyi almak istiyorlar ve siz verene kadar durmayacaklar.

Ne yapacağını zaten biliyorsun. Bu tür insanlara karşı adil olun.

Dolandırıcı

Bu, en çok dikkat etmeniz gereken müşteri türüdür çünkü genellikle kendilerini saldırgan müşteriler olarak gizlerler, ancak hepsi sizi dolandırmaya hazırdır.

Bir şeye üzülmüş gibi davranacaklar ve ödediklerinden fazlasını onlara vermediğiniz sürece yüksek makamlara şikayet etmekle tehdit edecekler.

Müşterilerin her zaman haklı olduğunu ve zaten çok fazla seyirci olduğunu düşündüğünüzden, talep ettiklerini vermek için ne kadar cazip olursanız olun, onlarla nazikçe muhakeme etmeye çalışın ve eğer sizi taciz etmeye devam ederlerse, değilse yasaya aykırı bir şey yapmak için, sadece hangi durumdan gelirlerse gelsinler daha empatik olmaya çalışın ve hoşgörülü olun.

Başlangıçta, sadece bir yanıt listesi bulmak yerine, bunları ele alırken daha hazırlıklı olmanın en iyisi olduğunu söyledim.

Ayrıca gerçekten hazırlıklı olacaksanız, en kötüsüne hazırlıklı olun.

Herhangi bir misafirin tacizde bulunması durumunda uymanız gereken sıkı güvenlik protokollerine sahip olduğunuzdan emin olun.

Sessiz Tip

Bunlar, bir şey yüzünden üzüldüklerinde bir daha asla geri dönmemek niyetiyle sessizce uzaklaşan uysal tiplerdir.

Bunlar başa çıkılması en zor müşteri türüdür çünkü neden mutsuz olduklarından tamamen habersiz olacaksınız.

Tek tek karşılaşmadığınızdan emin olun, mükemmeli hedefleyin ve her zaman müşterilerle nasıl hissettiklerini kontrol edin. Yine, muhtemelen size hiçbir şey söylemeyecekler ve sizi sadece tahmin etmeye bırakacaklar, ancak kesinlikle ayrılmayı iki kez düşünecekler çünkü onlara mutlu olup olmadıklarını sorarken samimiyetinizi takdir edecekler.

Tüm bu tür şikayetçiler – Öfkeli Müşteri, Titiz veya Sürekli Şikayetçi, Parası İçin Değer İsteyen Kişi, Dolandırıcı ve Sessiz Tipin ortak bir yanı vardır – hepsi de durumu sanki durumla ilgiliymiş gibi gösterebilirler. gün sonunda aşağı doğru bir sarmala gitmek için, hepsi başlangıçta biraz bile olsa kuruluşunuzu sevdiler, bu yüzden endişelerine daha duyarlı olarak iyiliğe karşılık vermeyi öğrenmeli ve onlardan gelen her eleştiriyi yapıcı bir şekilde almalısınız. Sonuçta, onlar sizin müşterileriniz ve sizin işinizde olmanızın nedeni onlar.

Çoğu restoran müşterilerini zaten tanıyor ve bir yemek servisi kuruluşunun her durumda nasıl düzgün tepki vermesi gerektiği konusundaki karşılıklı anlayışımıza bağlı kalıyor.

TAVUK DUNYASI ve ZİYA ŞARK SOFRASI gibi restoranların ortalamanın üzerinde müşteri hizmetleri sunduğundan emin olabilirsiniz.

Category: Restoran

https://fastfoodfiyatlari.com/