Sadece Avrupa’da Bulunan Popüler McDonald’s Menü Öğeleri

Dünyanın dört bir yanından rastgele yüzlerce kişiye bir fast-food markası sorulduğunda, çoğu muhtemelen aklına gelen ilk marka olarak McDonald’s’tan bahsedecektir. Bu şaşırtıcı değil çünkü onlarca yıldır dünyanın en ünlü fast-food markaları arasında yer alıyor.

Dünyanın dört bir yanına dağılmış yaklaşık 37.540 McDonald’s lokasyonu var ve birçok ülkede en popüler fast-food zinciri var. Avrupa gibi yerlerdeki diğer ülkelerde bile ikonik bir Amerikan markasıdır. Aslında, Komünist Doğu Almanya’dan Batı Berlin’e geçen insanların Berlin’deki ünlü Charlie Kontrol Noktası’nda, yeni gelenleri ilk özgürlük tatlarına davet etmek için bir McDonald’s var.

Ancak McDonald’s, yalnızca ABD lokasyonlarında bulunan menü öğelerini sunmuyor. Tabii ki, bu McDonald’s, Peynirli Çeyrek Pounder gibi tanıdık seçeneklerle (Peynirli Royale, John Travolta’nın Pulp Fiction filminde açıklandığı gibi) tanıdık seçeneklerle doyurabilir.

Yine de, sadece farklı isimler değil. Bazı öğeler açıkça Avrupa’dır.

Bira

Bu, belki de bir ABD McDonald’s’ı ile Avrupa’daki bir McDonald’s arasındaki en dikkate değer farktır. Avrupa’da, özellikle Almanya gibi bir ülkede, McDonald’s mekanları bira servisi yapıyor. Hatta, hamburger de Almanya’dan geldiği için bunun doğru olduğunu söyleyecekler.

Almanya’daki ilk McDonald’s, 1971’de bira servisi yaptı. Bugün, Fransa, Yunanistan, Avusturya (elbette), Portekiz, İspanya, Çek Cumhuriyeti, İsviçre, İtalya, Hollanda, Sırbistan, Litvanya’daki McDonald’s lokasyonlarında bira servis ediliyor. İsveç ve Belçika.
Evet, bu çok uzun bir liste!

McHotdog

ABD’de sosisli sandviç bulamazsınız, çünkü temelde McDonald’s ilkesine aykırıdır. Aslında, McDonald’s’ın kurucusu Ray Kroc, restoranlarının sosisli sandviç satmasını yasakladı çünkü sosisli sandviç etinin neyden yapıldığını kesin olarak bilmenin hiçbir yolu yok.

Ancak Avrupa ülkelerinde, özellikle de insanların sosislerini sevdiği Almanya gibi yerlerde bu bir sorun değil. İlk McHotdog’lar 1990’larda ortaya çıktı ve genellikle yalnızca sınırlı süreler için mevcuttu. Ancak McHotdog’lar o kadar sık ​​ortaya çıktı ki, birçok Avrupa McDonald’s lokasyonuna kalıcı bir ek olabilir.
1955

ABD McDonalds’ında “1955” sipariş etmeniz pek olası değil. Ancak Avrupa McDonald’s’ında satılıyor ve ABD menülerinde görünmemesine rağmen ironik bir şekilde “Amerikan Klasiği” olarak pazarlanıyor. Adı, McDonald’s’ın 1955 yılında nasıl başladığını ifade ediyor. İlk olarak 2010 yılında Almanya’da ortaya çıktı, ancak kısa sürede Avrupa’daki diğer ülkelere de yayıldı.

Temel olarak, 1955, ortada ek bir topuz olmaması dışında bir Big Mac’tir. Ayrıca sadece bir köfte alırsınız, ancak bir hamburger veya tavuk köftesi tercih edebilirsiniz. Malzemelerin geri kalanı, herhangi bir McDonald’s hayranına aşina olmalıdır. Marul, domates, soğan ve ketçapla birlikte ünlü susamlı çörek alırsınız. Ancak 1955, pastırma ve barbekü sosu da içerdiğinden biraz farklıdır.

Muzlu çikolata

Elbette, ABD McDonald’s kahvaltı menüsü, güzel bir sabah öğünü yelpazesi sunar. Hatta bu kahvaltı menüsü öğelerini günün herhangi bir saatinde sipariş edebilirsiniz. McDonald’s kahvesi çoğu hayran için oldukça iyidir ve kahvaltı menüsü yiyecek öğeleriyle iyi gider. Aslında krepler harika.

Ancak Almanya gibi ülkelerde McToast Çikolata da sunuyorlar. Bu, ortasında çikolata serpilmiş bir çift krep. Bu, pek çok çocuğun (özellikle ABD’de) onaylayacağı, ancak Avrupa’daki birçok yetişkinin de beğeneceği bir kahvaltı.

Lapa Burger

Bu, Bulgaristan’da bulabileceğiniz bir McDonald’s ürünü. Biraz Acılı ve Baharatlı McChicken’a benziyor, ancak tek bir ısırık bile size bunun farklı olduğunu söyleyecektir. Bu lapa burger, temelde yaban turpu ile servis edilen bir çörek içinde domuz etidir.

McKroket

Kroket Hollanda’da ünlü bir yemek olduğundan, yerel McDonald’s’ın yemeği kendi başına sunması şaşırtıcı değil. Ancak, gerçek bir Kroket’ten oldukça farklıdır.
Bu oldukça kalın bir sığır köftesi içerir, ancak saf sığır eti değildir. Bunun yerine soğan, et suyu ve tereyağı da içeren bir dana güveci hazırlarlar. Bütün kombinasyon daha sonra köfte haline getirilir ve daha sonra derin yağda kızartılır.

Biberli Peynir Üstleri

Danimarka veya İsveç’teyken burgerinizin yanında patates kızartması almak yerine, kırmızı biberli peynirleri alın. Bunlar, içinde füme peynir ve baharatlı biber bulunan büyük patates parçalarıdır. Gerçek jalapeñoları çıkardığınızda jalapeño popper’larına benzer. Bu Biberli Peynir Üstlerini kaşar veya biber sosuna batırın ve harika!

Category: Fast Food

https://fastfoodfiyatlari.com/