Son Zamanlarda Popeyes Ile Tüm Yaygara Nedir?

En son fast food haberleriyle güncel kalmaya çalışıyorsanız, son zamanlarda Popeyes hakkında birçok güncelleme görmüşsünüzdür. Bu sevilen uluslararası fast food zinciri, her zaman tüm dünyada takip edilen bir kült olmuştur, bu yüzden arada sırada dalga yapmak onlar için çok zor olmamalı. Ama son haftalarda pek çok insanın bunun hakkında konuşmasını sağlayan ne oldu?

Popeyes Tavuklu Sandviç

Popeyes bir süredir Türkiye’de ve mevcut ilginç uluslararası fast food seçeneklerinden biri. Diğer markalar da harika ama başka bir şey istiyorsanız, bu size biraz hız değişikliği sağlayabilir.

Ancak son haftalarda ünlü tavuklu sandviçlerinin geldiği haberi ülkede büyük yankı uyandırdı. Duyuru oldukça ilginçti çünkü olayı oldukça büyük bir ihtişamla gerçekten hızlandırdı.

Tanıtım videosu, Popeyes logolu bir kutu taşıyan takım elbiseli bir adamın uçaktan inip havaalanından geçerek Popeye’nin bulunduğu yere doğru ilerlemesini gösteriyor. Orada bir grup tarafından karşılandı ve kutuyu tezgaha teslim etti. Kutu açıldığında çok fazla ışık yayar ve içindeki tavuklu sandviç ortaya çıkar.

Popeye’nin tavuklu sandviçi için neden bu kadar yaygara? Cevap bazılarını şaşırtabilir ama Amerika’da son yıllarda bir fast food zincirinin en heyecan verici şeylerinden biri. Bu tavuklu sandviç, pek çok kişinin ‘tavuklu sandviç savaşı’ dediği şeyi ateşledi, bu nedenle yakında Türkiye’de daha fazla tavuklu sandviç seçeneğinin ortaya çıkması beklenebilir.

Ancak bu yeni öğe yalnızca sınırlı bir süre için kullanılabilir. Bu, onu daha özel ve herkesin dikkatini çekmeye değer kılıyor. Ayrıca şu anda herkesin bundan bahsetmesinin nedeni de bu olabilir çünkü bazı insanların gözden kaçırma ihtimali yüksek.

Haziran ayının ortasında gelmesinden bu yana, birçok Türk içerik oluşturucusu ve tüketicisi yemekle ilgili bir iki düşüncesini paylaştı. Birçoğu, kontrol etmeye değer olduğunu ve etrafındaki tüm vızıltıların çok iyi bir temele sahip olduğunu söylüyor.

Tavuklu Sandviç Savaşı

Her şey Popeye’nin tavuklu sandviçinin 2019 sürümüyle başladı. Kağıt üzerinde, oldukça basit bir tarifi olduğu için çığır açıcı görünmemelidir: ayran meyilli kızarmış tavuk ve bir tatlı çörek arasında turşu.

Bununla birlikte, tavuklu sandviçlerde uzmanlaşmış en büyük fast food zinciri Chick-fil-A’nın bile Twitter’daki takipçilerine orijinal olduklarını hatırlatmaları konusunda çok sayıda eleştiri aldı. Popeye’s tweet’lerine basit bir “iyi misiniz?” diye yanıt verince, sitedeki insanlar çıldırdı ve şimdi “tavuk sandviç savaşları” olarak bilinen şeyin başladığını duyurdu.

Bu kesinlikle Popeye’nin o zamanki yeni menü öğesini büyük zirvelere çıkardı. Rakiplerinin sadık takipçileri bile taze damlalarını denediler ve gerçekten ne kadar güzel olduğuna şaşırdılar. Temel Reis’in tavuklu sandviçine talep arttı ve ilk stoklarının tamamı iki hafta içinde tükendi. Tedarik zinciri hemen başa çıkamadı ve ürün bir ay boyunca kullanılamadı.

Uzmanlar, Temel Reis’in yeni menü öğesinin başarısının sosyal medya pazarlama stratejileriyle çok ilgisi olduğuna inanıyor. Takımlarının rakiplerinin tepkisine hazır olması ve bunu çok zamanında teslim etmesi, rekabetin ateşlenmesine yardımcı oldu.

Ama yutturmaca değer mi? Birçoğu evet diyor. Tabii ki yine de tercih meselesi çünkü herkesin zevki aynı değil. Türkiye’de tavuklu sandviçi piyasaya çıktıktan sonra denemeyi başaranlar, denemekten mutlu oldular. Pek çoğu, lezzetler gerçekten heyecan verici olduğu için yutturmacaya değdiğini söyledi.

Ancak bilinen şey, kesinlikle bir şeyler başlattığıdır. Popeyes – Chick-fil-A tavuklu sandviç tartışmasının ardından, kızarmış tavuk sunan diğer fast food zincirleri de yarışmaya katıldı. KFC, Wendy’s ve McDonald’s rakiplerini çoktan tanıttı, diğer markaların da yakında aynı şeyi izleyeceğine inanılıyor.

Popeyes’den Diğer Harika Şeyler

Şu anda, tavuklu sandviç, zincir tarafından sınırlı bir süre sunuyor. Bu yüzden henüz denemediyseniz, stoklar tükenmeden hemen sipariş verdiğinizden emin olun. Hazır olduğunda denemek için yeterince şanslı değilseniz, zincirin sunabileceği çok şey olduğu için endişelenmeyin. Kaçırmamanız gereken öğelerden bazıları şunlardır:

Bisküvi

Kızarmış tavuklarının yanı sıra zincir bisküvileriyle de seviliyor. Bu pofuduk ekmek, Temel Reis’in geldiği bölgede pratikte bir temel gıda maddesidir, dolayısıyla onların spesiyallerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Dünyanın birçok yeri ne olduğunu tam olarak bilmese de, Popeyes hala yurtdışındaki mağazalarında menülerinde satmaya devam ediyor. Yani daha önce denemediyseniz, kesinlikle yakınınızdaki bir Popeyes’den biraz alabilirsiniz.

Kızarmış tavuk

Popeyes ayrıca ‘Popeyes Louisiana Kitchen’ olarak da bilinir, bu nedenle biraz iyi kızarmış tavuk sunmaları beklenmelidir. Dünyanın en popüler türlerinden biri olan Güney kızarmış tavuk ile ABD’nin güneyindeki bir fast food zincirinin menülerine dahil etmesi mantıklı.

Diğer ülkelerde baharatlı seçenekler sunuyorlar ama burada çok fazla değil. Ancak biraz Baharatlı Tavuk Pilavı var ve bu bazıları için hile yapabilir.

Popeyes Tavuklu Sandviçine Gitmeli misiniz?

Kızarmış tavuk ve burgerlerin büyük bir hayranıysanız, Popeyes’deki bu sınırlı süreli teklife kesinlikle göz atmalısınız. Yerel menünün kalıcı bir parçası olup olmayacağı henüz belli değil, o zaman neden mevcutken denemeyesiniz?

Category: Fast Food

https://fastfoodfiyatlari.com/