Türk Kahvaltısı En İyi Kahvaltı Yemeği Fikrinize Meydan Okuyacak

Dürüst olmak gerekirse, ya kahvaltı seversiniz ya da değilsiniz. Bazıları gerçekten sabahın erken saatlerinde hiçbir şey yemeden günlerine başlayabilirken, diğerleri sabah saatlerini doldurmazlarsa güne kötü bir şekilde başlayabilirler. Eğer Türkseniz, kahvaltı yapmaktan başka seçeneğiniz olmayabilir, çünkü bu yemek takımadalarda yüzyıllardır tam anlamıyla tadını çıkarmaktadır. Türk mutfağının ayrılmaz bir parçası olduğu için Türkler için sadece bir dilim kızarmış ekmek veya bir fincan kahve olamaz.

Türk Kahvaltısı Nasıldır?

Bazılarının Türk kahvaltısını tedavi etmenin bir yolu, yataktan kalkmak için bir ödül olduğunu düşünmektir. Kabul edelim, bazen alarmınız çaldıktan sonra yaklaşık 8 kez on dakika daha uyumak istersiniz. Sabahın herhangi bir noktasında yataktan başarıyla kalktıysanız, büyük ve nefis bir kahvaltı kendinizi ödüllendirmek için harika bir şey olacaktır.

Ama geleneksel bir Türk kahvaltısından ne bekleyebilirsiniz? Pek çok Amerikalı, seçim yapabileceğiniz birçok farklı seçenek olduğu için bunu brunch ile karşılaştırıyor. Buna en yakın şey olabilir ama yine de biraz farklı, çünkü Türk seçimi pek çok sağlıklı seçenek içeriyor.

Peynir kesinlikle kahvalti için dayanak noktasıdır. Beyaz peynir, kaşar ve lor gibi çeşitleri sıklıkla mevcuttur. Simit ve pide gibi ekmekler de sıklıkla yer almaktadır. Bu ikisi, özellikle sokak satıcılarından ve hatta Starbucks’tan satın alınabildiği için simit yaygın olarak mevcuttur. Reçel ve ekmeğe sürülen yiyecekler, sosisler ve yumurtalar, domates, salatalık, zeytin gibi sebzeler ve çorbalar da genellikle yayılır.

Biraz bunaltıcı olabilir ama aynı zamanda çok eğlencelidir, özellikle de güne başlamak için acele etmiyorsanız. Amerikan brunch’ında olduğu gibi, bu çeşit kahvaltı hafta sonları şişme eğilimindedir, bu nedenle herhangi bir planınız yoksa günün yarısını sevdiklerinizle kahvaltı masasında geçirebilirsiniz, değil mi?

Tüm Kahvaltılar Değil

Modern zamanlarda ise, Türkiye’deki kahvaltılar her zaman çok lüks değildir. Bu özellikle şehirde çok telaşlı bir yaşam tarzıyla yaşayanlar ve tam anlamıyla durumu iyi olmayanlar için geçerlidir. Bazıları peynir, simit, çay ve bazı meyve ve sebzelerle idare edebilir.

Basitleştirilmiş versiyonunun nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, sabah yerel bir McDonald’s mağazasına gidin ve size şimdiye kadarki en zahmetsiz Türk kahvaltısını vereceklerdir.

Category: Fast Food

https://fastfoodfiyatlari.com/