Türkiye McDonald’s Menüsünde 5 Eşsiz Ürün

McDonald’s, menüsünü yerel damak tadına uyarlamasıyla tanınmaktadır. Bu, ABD dışındaki mağazalarının menülerini çok ilginç ve incelenmeye değer kılıyor. Başka hiçbir yerde kolayca elde edemeyeceğiniz öğelerin neler olduğunu merak ediyorsanız, burada başvurabileceğiniz hızlı bir liste var.

Helal et

Teknik olarak bu bir McDonald’s ürünü değil ama yine de Türkiye’de McDonald’s’ın tüm etlerinin Helal olduğunu belirtmekte fayda var. Etleri, gıda kalitesinde uzmanlaşmış bir Türk markası olan Pınar tarafından onaylanmıştır. Bu aslında Avrupa’nın çeşitli yerlerindeki pek çok Müslüman için iyi bilinen bir gerçektir, çünkü birçoğu Amerikan markasının neyle ilgili olduğunu güvenli bir şekilde öğrenmek için Türkiye’deki McDonald’s’ın tekliflerini denediğinden emin.

Soğan halkaları

Soğan halkaları geleneksel bir Türk yemeği olmasa da Türkiye, mevcut olduğu birkaç yerden biridir. Yine de menüdeki diğer öğeleri güzel bir şekilde tamamlıyor, bu yüzden bir garnitür için harika bir seçim.

Double Köfte Burger

Köfte, Türkiye’nin geleneksel bir köfte yemeği olduğundan McDonald’s’ın menülerine dahil etmemesi düpedüz yanlış olur. Double Köfte Burger, çoğu insanın bir Türk McDonald’s burgerinin nasıl olacağını hayal edeceği gibi mükemmel bir seçimdir. Etin tadı, baharatlı domates sosu ve soğanlı yoğurt sosu ile daha da zenginleştirilir, bu nedenle bir köfte yemeği gibidir, ancak bazı çöreklerle birlikte kullanılır.

Türk Kahvaltı Tabağı

ABD dışındaki McDonald’s mağazalarında yaygın uygulama olduğu gibi, kahvaltı menüleri her zaman yerelde kahvaltıda yaygın olarak tüketilen ürünlerden daha fazladır. Türkiye örneğinde, oldukça basit bir yemek ama aynı zamanda var olan en sağlıklı yemeklerden biri.

İki dilim yassı ekmek, salatalık ve domates çeşitlerinden oluşan ve biraz tofu ve çırpılmış yumurta ile tamamlanan Türk Kahvaltı Tabağı, geleneksel serpme göre oldukça çıplak. Ancak, McDonald’s’tan olduğu düşünüldüğünde, bu zaten oldukça cömert. Diğer ülkelerin teklifleriyle karşılaştırıldığında, bu zaten birçok bileşene sahiptir ve muhtemelen en çok sebze ağırlıklı olanlar arasındadır.

Zeytinyağlı Limon Sosu

Son fakat en az değil, Zeytinyağlı Limon Sosu. Bu, Türkiye’de ve diğer Akdeniz ülkelerinde salataları pişirmek ve balıkları tatlandırmak için yaygın olarak kullanılmaktadır, bu nedenle onu bir Türk zincirinin menüsünde bulmak şaşırtıcı olmamalıdır. Yine de bölge dışında kolayca bulamayacaksınız, bu yüzden ziyaret ediyorsanız salata siparişinizle denemelisiniz.

Category: Fast Food

https://fastfoodfiyatlari.com/