Türkiye’de 4 Eşsiz Burger King Menü Öğesi

Diğer uluslararası fast food markalarında olduğu gibi Burger King de ABD dışındaki mağazalarının menülerine yerel mutfaktan ilham alan ürünler eklemeyi bir noktaya getiriyor. Bu, sunduklarını yerel lokantalara daha aşina kılar ve dünyanın diğer bölgelerinden gelen konuklara yerel mutfağın daha dostane versiyonlarını sunar.

Türk Burger King mağazalarında başka yerlerde kolayca bulamayabileceğiniz ürünlerin neler olduğunu merak ediyorsanız, burada dikkat etmeniz gereken birkaç şey:

Köfteburger

Türkiye’de köfte olduğu için yerel bir burger çeşidi yapmak, uluslararası fast food zincirleri için yapmak kolay gibi görünüyor. Bu geleneksel köfte yemeği, Amerikan markalarının geleneksel burger köftelerinde olduğu gibi kıyma ile de yapılır. Normal köfte köfte köfte yapmak için tariflerinde biraz ince ayar yapmaları yeterli.

Bu yüzden Burger King’in neden kendi Köfteburger’ini yapmayı seçtiğini anlamak zor değil. Burger köftelerini yine de alevle ızgara yaptıkları için, geleneksel yemeği kolayca benimseyebilir ve büyük menülerine dahil edebilirler.

Texas Smokehouse Burger

Bir Amerikan markası olarak Burger King’in Amerikan yemekleri de sunmasını kesinlikle bekleyebilirsiniz. Texas Smokehouse Burger, Whopper etinin bazı füme et, çıtır kaplanmış soğan, çedar peyniri ve barbekü sosu ile birleştirildiği Amerikan tekliflerinden biridir.

Bu öğe Amerikan menüsünde bulunmasa da, bileşenlerinin kombinasyonu ile karakteristik olarak hala Amerikan. Teksas kesinlikle tütsülenmiş etleriyle tanınır, bu nedenle bu bileşenin eklenmesi ona oldukça otantik bir his verir.

Simit

Çoğu yabancı fast food markası için yerel ürünleri menüye dahil etmenin en kolay yolu kahvaltı alanıdır. Burger King, sabah ikramlarına simit simitini ekleyerek bu rotayı da aldı. Simit, Türkler için hızlı ve uygun fiyatlı bir kahvaltı seçeneğidir, bu nedenle bir fast food menüsüne mükemmel bir ektir.

Bu öğeyi Amerikan simitlerinden farklı kılan nedir, merak edebilirsiniz? Amerikan simitleri aslında yumuşak ve çiğnenebilir bir merkez elde etmek için kaynatılır. Bu simitle yapılmaz ama pişirmeden önce şekerli suya batırılır, böylece kendi başına yenildiğinde bile tatmin edici bir tada sahiptir.

Sade Açma

Sade Açma, Simit gibi bir başka kahvaltı ekmeğidir. Bazıları, ortada bir delikle yuvarlak şekilli olduğu için bunun simide benzer olduğunu da düşünebilir. Ancak simit gibi kaynatmaya gerek yoktur. Kabarıklığını hamur kabartma yoluyla elde eder, böylece yeni pişirilmiş olsa bile hala yumuşak ve kabarıktır.

Category: Fast Food

https://fastfoodfiyatlari.com/