Türkiye’de Kaçırmamanız Gereken Özel Zincirler

Her ülkede olduğu gibi Türkiye de özel restoranlarla dolup taşmaktadır. Mutfak mirası ve onlarınki kadar zengin bir manzara ile, bu, vurgulanmaya değer çok sayıda yemeğe sahip oldukları için aslında beklenmelidir.

Size en iyi geleneksel yemeklerden bazılarını sunabilecek çok sayıda harika Türk mutfağı restoranı varken, özel ürünler, belirli öğelerin en iyi versiyonlarından bazılarını vaat edebildikleri için hala araştırmaya değer. Dili konuşamayan bir turistseniz, onlara bakmak da daha kolaydır. Yalnızca tek bir yemekle gerçekten ilgileniyorsanız, onları yapmakta uzmanlaşmış bir restoran sizin için kolay bir seçim olacaktır.

Türkiye’de bulabileceğiniz spesiyalite restoranları nelerdir? İşte ziyaret etmeniz gereken birkaç tanesi.

Şampiyon Kokoreç

Bir sokak gıda kurumu olan Şampiyon Kokoreç, tanınmış bir kokoreç veya kuzu veya keçi bağırsağı ve sakatat tedarikçisidir. Her ikisi de sakatat etlerinden yapılan sosis benzeri etler olduğundan, genellikle İskoç yahnisi ile karşılaştırılırlar.

Kokoreç ise, kıyılmış şekerlemeler, böbrekler, akciğerler ve bağırsaklara doldurulmuş kalplerle yapılır. Şişte ızgara yapılabilir veya tavada pişirilebilir. İlk bakışta şiş kebaptan çok farklı görünmeyebilirler, özellikle Türk ızgara etlerine pek aşina olmayanlar için.

Şampiyon Kokoreç, halihazırda bir sokak yemeği tezgahından başarılı bir uzmanlık zincirine dönüşürken, teklifleri artık kokoreç ile sınırlı değil. Ayak Paça Çorbası veya ayak paçası çorbası, İşkembe Çorbası veya işkembe çorbası gibi iç kısımları içeren diğer benzer yemekler de sunuyorlar. Ayrıca midye dolması ve sucuk ve zümküfül gibi daha az şok edici diğer menü öğeleri de var.

Köfteci Ramiz

Köfte veya köfte, diğer komşu ülkelerde ve Avrupa’nın çeşitli yerlerinde zaten yaygın olarak tüketilen çok popüler Türk yemekleri. Ancak orjinal Türk yemeğini denemek isterseniz Köfteci Ramiz’e gidebilirsiniz. Menüden sipariş vermekten korkmanıza ve gözünüzü korkutmadan çok çeşitli köfte yemekleri sunuyorlar.

Bu zincirin köfte servis yöntemi de çok basittir çünkü ana menü öğeleri zaten bir pide üzerinde servis edilmektedir. Eti ve ekmeği de keserler, böylece elleçleme konusunda endişelenmenize ve doğrudan yemeğin tadını çıkarmaya gitmenize gerek kalmaz.

Pide

Pide veya et soslu Türk gözleme konusunda uzmanlaşan Pidem, çeşitli soslu pide sunarken size en sevdiğiniz pizzacıları hatırlatacak. Menüleri en büyük değil, ancak size seçim yapabileceğiniz yeterli öğe sağlayacaktır. Bu, daha az zorlayıcı hale getirir ve söz konusu yemeği büyük bir kolaylıkla tatmanıza izin verir.

Category: Fast Food

https://fastfoodfiyatlari.com/