Türkiye’de Kebap Yemek İçin En İyi 5 Yer Nerede?

Kebap döner ya da kısaca kebap, bir Yunan yemeği olarak yanlış anılmaktadır. Gerçekte, bu yemek Türkiye’nin gururu, ancak ülke pazarlama veya reklam açısından aktif değil, bu da tanıtım konusundaki tutumları hakkında çok şey söylüyor. Bu övgüye değer ama aynı zamanda bu ulusun gururuna atfedilebilecek şeyler başkalarına da gidiyor.

Chicken World ve KFC gibi ünlü restoranlardan bir mola vermek güzel, bu yüzden kebaplar kesinlikle yemeklere çeşitlilik katıyor.

Yiyeceklerinin çoğu da diğer ülkeler tarafından “korsan”. Ancak konu özgünlükse, Türkiye’ye yapılacak bir ziyaret, gezginlere kebapların (ve diğer Türk yemeklerinin) nasıl olması gerektiğini garanti eder. İşte Türkiye’de Kebap Döner ve diğer yemekleri yemek için en iyi yerlerden bazıları.

Cercis Murat Konağı

Bu restoran bir konak veya taş köşk içinde yer almaktadır. Mekan otantik hissediyor ve müşteriler Mardin mutfağının tadına bakabiliyor. “Özel kebap” patlıcan, soğan, domates ve dana eti ile yapılır. Ayrıca incasiye ve alluciye gibi yerel Türklerin bile aşina olmadığı çeşitli yiyecekler de sunuyorlar.

Mardin New York’a çok benziyor – burada çeşitli kültürler var ve yemekleri olumlu yönde etkiledi.

Ali Haydar

Daha pub benzeri bir kurulum arıyorsanız, Samatya’daki Ali Haydar gidilecek yer. Yerel biralarıyla inanılmaz giden bir sürü pub yemeği yapıyorlar. Müşteriler salatasi, saksuka ve sarımsaklı yoğurt yemeklerinden seçebilirler. Menülerindeki diğer yiyecekler ise urfa kebabı ve kebapta klasik tavuktur.

Türkiye’nin ulusal alkolü, birçok bölgeden farklı meyvelerle yapılan rakıdır. Menülerindeki ağır yemekleri dengeleyebilen kuru meyveli bir kokteyl.

Koç Çağ Kebabı

Erzurum’da bulunan bu restoranda Çağ Kebabı servis edilmektedir. Neredeyse Amerikan barbeküsüne benziyor ama ayırt edici özellikleri var. Çağ kebabı en az 12 saat marine edilmiş kuzu eti ile yapılır. Tatlar ve karışım kuzuyu yumuşatarak lezzetli ve yumuşak hale getirdiğinden, pişirme sırasında doku farklı olmalıdır. Daha sonra odun ateşinde pişirilir. Odun ateşi önemlidir çünkü kuzu etine ayrı bir derinlik verir.

Halil Usta

Halil Usta’yı ziyaret etmek isteyenlerin saat 15.00’e kadar orada olmaları gerekiyor. Sebebi ise her gün gelen müşteri sayısından dolayı etleri çabuk bitiyor. Elli yıla yakın bir süredir itibarını koruyan özel bir et yemeği var. Yerel bir restoran olduğu için köy sakinlerinin uğrak yeri.

Onbaşılar

Adana kebap denilen bir kebap çeşidi, Türkiye’nin en ünlü yemeklerinden biridir. Halil Usta’nın marine edilmiş kuzu etiyle karşılaştırıldığında, müşteriler yemekten biraz daha fazlasını bekleyebilirler. Birkaç baharat, aromatik kömürleşmiş domates ve diğer malzemelerle süslenmiş bir kuzu, onu eksiksiz ve doyurucu bir yemek yapar. Adana kebap en çok salgam denilen havuç turşusundan yapılan likörle içilir.

Bunlar, Türkiye’de otantik kebap yemeklerini denemek için en iyi yerlerden sadece birkaçı. Türkiye’de dünyaca tanınmayan pek çok lezzeti olduğu için ziyaretçiler bu yörelerin diğer yemeklerini de tatmayı unutmamalıdır.

Category: Restoran

https://fastfoodfiyatlari.com/