Türkiye’nin Amerikan Fast Food’u Sevdiğini Kim Bilebilirdi?

Pek çok kişi, Türkiye gibi çok zengin bir mutfak geçmişi ve mirası olan bir ülkenin fast food’u seveceğini beklemiyor. Bununla birlikte, ülkede bulunan uluslararası fast food zincirlerinin sayısı ve sürekli büyümeleri, yerel halkın da sunduklarından zevk aldığını kanıtlama eğilimindedir.

Pek çok Amerikan fast food markası on yıllardır Türkiye’de faaliyet gösteriyor, bu yüzden artık yerel yemek sahnesinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Genellikle zahmetli ve hazırlanması zaman alan Türk yemeklerine çok uygun bir alternatif sunarlar. Şehirde yoğun bir yaşam tarzı yaşamak zorunda olan insanlar için fast food, artık evde geleneksel yemek yapacak zamanları veya enerjileri olmadığı için hızlı ve ucuz yemek seçenekleri sunuyor.

Adil olmak gerekirse, hızlı servis yemek kavramı da Türklere yabancı değil. Yerel sokak yemeği sahnesi zengin ve hareketli. Hızlı atıştırmalıklar için birçok seçenek vardır, bu nedenle yerel halk her zaman acıktıklarında seçme şansına sahiptir. Bununla birlikte, fast food, ithal bir konsept olma ek çekiciliğine sahiptir, bu nedenle bazılarına daha kozmopolit bir çekiciliği vardır.

Türkiye’de dünyanın diğer bölgelerinden gelen mevcut fast food zincirleri nelerdir? İşte deneyebileceğiniz bazı şeyler:

McDonald’s

Dünyanın en büyük fast food zinciri olarak, Türkiye’de bir McDonald’s bulmak şaşırtıcı olmamalı. Dünyaca ünlü burgerlerini ve patates kızartmalarını burada da karışıma dahil birkaç yerel lezzetle sunuyorlar.


Arby’s

Rozbif ve Beef n Cheddar sandviçleriyle ünlü Arby’s, Türkiye’de de mevcuttur. ABD dışındaki tek 6 operasyondan biridir.

KFC

McDonald’s gibi, KFC’nin Türkiye’de var olması da sürpriz olmamalı. Sundukları teklifler yerel pazara çok çekici gelme eğilimindedir.

Popeye’s

Pek çok gezgin, özellikle ABD’den gelenler, Atatürk Havalimanı’nda Popeyes’i bulmaktan memnun. Bazı insanlara seyahat ederken tanıdık bir yemek sunar ve aynı zamanda diğerlerine ABD’nin Güneyinden bazı lezzetli tavukları tatma fırsatı sunar.

Pizza Hut

Türkiye’nin etli ve peynirli börek özlemlerini tatmin etmek için pide ve lahmacunları olabilir ama Amerikan usulü pizza da karşı koyamayacağınız bir şey. Pizza Hut ile kesinlikle ülke çapında gezebilirsiniz.

Shake Shack

Shake Shack bir fast food zinciri olmayabilir, ancak şu anda ABD’de oldukça moda olduğu için hala Amerikan yemeklerinin oldukça iyi bir temsilcisi. Burada kaliteli hamburger alabilirsiniz.

Category: Fast Food

https://fastfoodfiyatlari.com/