Türkiye’nin Kızarmış Tavuğu Alıştırması

Muhtemelen dünyadaki her mutfağın kızarmış tavuğu kendine göre yorumlaması vardır. Ayrıca, bu tür kümes hayvanları her yerde bulunabilir ve genellikle piyasadaki en uygun fiyatlı et türlerinden bazılarıdır. Onları kızartmak, güzelce pişirmenin en kolay yolu gibi görünüyor ve bir yemek için hızlı ve uygun bir çözüm sunuyor.

Bununla birlikte, kullanışlı ve anlaşılır kelimeler her zaman Türk mutfağıyla ilişkili kelimeler olmayabilir. Geleneksel yemekler genellikle saatler ve hatta günler süren hazırlık gerektirir. Genellikle ayrıntılıdırlar ve zengin ve heyecan verici tatlar yaratmak için çok sayıda baharat ve bitki içerirler. Biri dünyanın en eski mutfaklarından birinden bahsettiğinde akla gelen, çabuk kızartılmış et parçaları olmayabilir.

Ancak sürpriz bir sürpriz, Türkiye’de kızarmış tavuk da beğeniliyor. Aslında burada pek çok çeşitlilik bulabilir, farklı şekillerde tadını çıkarmanıza izin verir. Aşağıda, ülkenin çeşitli yerlerinde bulacağınız bu yemeğin üç farklı türünü ele alacağız.

Geleneksel Kızarmış Tavuk

Tavukların kızartılması, Türklerin bu kümes hayvanı yemeğini hazırlamanın en popüler yolu değil. Geleneksel restoranlarda ve lokantalarda ızgara ve kavrulmuş tavuk bulmanız daha olasıdır. Türkler yemek pişirmede daha eski usul bir tarza sahip olduklarından, bu da mutfaklarını dünyadaki diğerlerinden çok daha sağlıklı tutmaya yardımcı oldukları için bu çok şaşırtıcı olmamalıdır.

Bununla birlikte, tavuklarını kızarttıkları durumlarda, yine de kızartmaya benzer şekilde yaparlar. Başlangıç ​​olarak, tavuk marine edilir, böylece baharatın lezzetleri et tarafından güzelce emilir. Bekleme süresi sona erdiğinde, eti az miktarda yemeklik yağ ile kızartırlar. Ayrıca, buharın eti daha iyi pişirmesine yardımcı olmak için tavayı bir kapakla kapatırlar.

Sonuç olarak, kızarmış tavukları aşırı gevrek değildir. Aynı zamanda daha yumuşak, sulu ve tatlarla doludur. Bu tür yemekler normalde sebze veya makarnadan oluşan yan yemeklerle servis edilir.

Kudo Kudo / Chicken Chicks veya Yerel Fast Food Versiyonu

Kudo Kudo ve Chicken Chicks, Türkiye’de kızarmış tavuk konusunda uzmanlaşmış fast food zincirleridir. Hizmet ettikleri, ülkedeki geleneksel ev yapımı kızarmış tavuk yemeklerinden çok farklı, ancak batının sunduklarına daha benziyor. Kızarmış tavuklarının dışı genellikle gevrek ve içi suludur.

Kudo Kudo öncelikle tavuklu sandviçler ve dürümler sunar. Tavuk Civciv ise pilav ve nohutla birlikte kızarmış tavuk servis eder.

KFC veya Uluslararası Fast Food Sürümü

KFC gibi uluslararası fast food zincirleri de on yıllardır Türkiye’de zaten faaliyet gösteriyor, bu nedenle kızarmış tavuk yemekleri de yerel halk tarafından yaygın olarak biliniyor. Batılıların bileceği gibi kızarmış tavuk versiyonları, dışı gevrek ve içi sulu. Ayrıca ana tekliflerini sandviç ve patates kızartması ile servis ediyorlar.

Category: Fast Food

https://fastfoodfiyatlari.com/