Türkler Burgerı Neden Seviyor?

Bir çevrimiçi sipariş hizmetine göre, burgerler 2018’de platformları aracılığıyla en çok sipariş edilen ürünlerdir. Ayrıca, islak burger satan yemek stantlarından Biber Burger gibi yerel zincirlere ve hatta özel ve uluslararası markalara kadar birçok hamburger mekanı bulunmaktadır Burger King gibi.

Etrafta bu yerler varken, hamburgerlerin Türkiye’de oldukça popüler olduğunu varsayabiliriz. Türkler genel olarak geleneksel yemekleri tercih ettikleri için bu durum biraz akıllara durgunluk verebilir. Bununla birlikte, burgerler bir nedenden ötürü oldukça sorunsuz bir şekilde geçti.

Bu yazıda, Türkiye’de hamburgerlerin neden bu kadar iyi karşılandığını öğrenmeye çalışacağız. Dürüst olmak gerekirse, bunun birkaç iyi nedeni var gibi görünüyor ve bunları aşağıda sıralayacağız:

Onlar köfte sandviçinin hemen hemen başka bir versiyonudur.

Köfte veya köfte, ülkenin en ünlü geleneksel yemekleri arasındadır. Her ikisi de etten yapıldığı, marine edildiği veya çeşitli şekillerde terbiye edildiği, çeşitli sebze ve soslarla karıştırıldığı ve ardından iki dilim ekmek arasına konulduğu için burger köfteleriyle ortak birçok şeyi paylaşıyorlar.

Konsept yerel halk için çok yabancı değil, bu yüzden oldukça iyi bir şekilde geçiş yapması şaşırtıcı değil. Ayrıca burgerleri daha Türk yapmak çok kolay, bu yüzden pek çoğu için yabancı bir yemek gibi görünmüyor.

Ülkede kırmızı et seviliyor.

Türkiye’de hala en çok tüketilen gıda maddesi sebzeler olsa da, kırmızı et hala yerel halkın favorisi olarak kabul ediliyor. Ülke çapında 31 ildeki 163 köy ve mahalleden 2000’den fazla kişinin katıldığı bir araştırmaya göre, katılımcıların çoğu eti en sevdikleri yemek olarak görüyor. Mali durumları izin verirse, evde bir miktar stok bulundurmayı tercih edecekler.

Burger, kırmızı etle (tipik olarak dana eti) yapıldığından, bu tür yiyecekleri tüketmenin en iyi yollarından birini sundukları görülebilir. Buna kolay erişilebilirliği de eklediğinizde, yemeğin bu kadar popüler olmasının bir nedeni var.

Fast food yerel olarak popülerlik kazanıyor.

Türkiye’de fast food’un ilgi görmeye başladığı da bir gerçek. Büyük şehirlerdeki giderek daha fazla insan, hızlı ve rahat yemek seçenekleri sundukları için aslında bir ısırık için onlara yöneliyor. Ve geleneksel Türk yemeklerini sunan birçok fast food zinciri varken, ithal edilenler de çok sayıda yerel lokantayı çekiyor.

Bu yabancı markalar, özellikle genç kalabalığa farklı bir şey sunuyor, bu yüzden daha moda ve imrenilen olma eğilimindeler. Ve birçoğu hamburger sunduğundan, yemeğin popülaritesi daha da artacaktır. Öyle ki, girişimciler de yemeğin üstünü açarak pazara girmek isteyecekler.

Türkiye’de hamburgerlerin popüler olmasının bir nedenini belirlemek zor olabilir, ancak yerel gıda endüstrisine daha yakından bakacak olursanız nedenini görmek kolay olacaktır. Bu üç neden, sadece birkaç olası açıklamadır.

Category: Fast Food

https://fastfoodfiyatlari.com/