Yaz Ayının En İyi İstanbul Dondurmacıları

Yaz Ayının En İyi İstanbul Dondurmacıları

Türkiye’de yaz ayları Haziran’dan Eylül’e kadar sürer ve günler gerçekten çok sıcak olabilir. Sıcaklıklar 35 dereceye kadar (Celsius) ulaşabilir ve bu Fahrenheit’te 95 derecedir. Ve o günlerde, özellikle yaz aylarında tarihi İstanbul’u gezerken, kendinizi neşelendirmek için gerçekten biraz dondurmaya ihtiyacınız var.

Tabii ki İstanbul’daki birçok restoran dondurma ve daha birçok donmuş lezzet sunuyor. Her zaman Arby’s’e gidebilir ve bir dondurmanın tadını çıkarabilirsiniz. Ancak aşağıdaki listede yer alan dondurmacıları ziyaret etmeye çalışmalısınız, çünkü hepsi harika.

Mado

Mado aslında Türkiye’de ünlü bir dondurma markası ve ülke genelinde de dondurma dükkanları var. İstanbul’da bir tane bul ve bir dondurma al. Bazı şekersiz tatlar mevcuttur, ancak buradaki çoğu ziyaretçi tatlı bir şeyle gider.

Buradaki dondurma keçi sütüne dayalıdır ve o kadar kalın olabilir ki, onu düzgün bir şekilde yemek için bir bıçağa ihtiyaç duyabilirsiniz. Ama özellikle salep aromalı olanları alırsanız kesinlikle lezzetlidir. Türkiye’de yabani orkide soğanı olan salep, ülkemizde de en sevilen lezzetler arasında yer alıyor.

Lu Gelato

Oldukça sevimli ve korkak bir yer ve her zamanki turistik yerlerden biraz daha uzakta. Yakınlarda dikkat çeken tek yer bir oyuncak müzesi. Ama sonra tekrar, Lu Gelato kendi başına bir cazibe merkezi olarak nitelendirilebilir.

Burada, belki de yüzden fazla farklı lezzet içeren, son derece uzun bir lezzet listesine sahipler. Ancak sadece birinci sınıf malzemeler kullandıkları için hepsi iyidir. Sadece en taze meyveleri, en iyi kuruyemişleri ve Jersey ineklerinden elde edilen harika sütü kullanırlar. Vejetaryenlerin, şeker hastalarının ve hatta veganların ihtiyaçlarını karşılayacak lezzetleri var.
Veysel Kılıç, dondurma endüstrisinde uzun yıllar eğitim ve çalışmanın ardından burayı kurdu ve şimdi burası aynı zamanda geleceğin dondurma üreticilerinin bir sonraki partisine de eğitim veriyor.

Icon Creamery Dondurma

Ekran, burada mevcut olan çeşitli farklı tatların birçok satırını gösterir ve her şey, sizi gerçekten keyifli bir beklenti içinde salya akıtabilir. Burada daha önce hiç duymadığınız, hatta hayal bile edemeyeceğiniz lezzetler bulacaksınız.

Burası, farklı tatları denemenin kesinlikle teşvik edildiği ve her lezzetin hoş bir sürpriz sunduğu bir yer. Ayrıca, özellikle diyet kısıtlamalarınız veya gereksinimleriniz varsa, oradaki uzmanlara tavsiyelerini sorabilirsiniz. Ayrıca veganlar için seçenekler var.

Gelateria Bonacci

Burası bütün gün çok geç saatlere kadar açıktır. Cephe görünüşte biraz İtalyan gibi görünüyor, ancak genel tasarım modern ve şık. Kahve ve çikolatalı içeceklerin yanı sıra burada mükemmel dondurma sundukları kesin.

Turistler arasında oldukça popüler bir yer olduğu için personelin çoğu İngilizce bilmektedir. Dekordaki bitkiler ve çok sayıda ahşap unsur tarafından biraz geliştirilmiş ince ve şık bir hava olmasına rağmen, çocuklu tüm aileler için harika. İtalyan usulü dondurma alın ve geziyle geçen uzun bir günün ardından rahatlayın.

Mini Dondurma

Adından da anlaşılacağı gibi burası aslında Bebek’te küçük bir dükkan. Ayrıca küçük boyutlarda dondurma da sunarlar, böylece çocuklar dondurmayı bitirmekte zorluk çekmezler. İstediğiniz aromayı alın, oradakilerden biraz sıcak şekerleme sosu koymalarını isteyin ve üstüne biraz fındık serpin. Dondurmayı alın ve yakındaki parka veya manzaraların keyfini çıkarabileceğiniz ve dinlenebileceğiniz sahile doğru dolaşın.

Damla Dondurma

Burası, şehirdeki en iyi Türk dondurması için en iyi yarışmacılar arasında hizmet veriyor. Ama sandalye gibi eşyalarınız eksik olduğu için oturup dinlenebileceğiniz bir yer değil. Bunun yerine, sadece dondurmanı al ve git.

Burada diğer dükkanlar kadar çok lezzetleri yok, ama bu her zaman kötü bir şey değil. Bu, çok fazla seçenek arasında boğulmayacağınız anlamına gelir. Ancak mevcut lezzetler hepsi harika, bu yüzden herhangi bir seçenekle yanlış gidemezsiniz.

Vero Gelato

Bu dükkanın sahibi ve işleten İtalyan hanım gerçekten ne yaptığını biliyor. Mekan çok pastel tonlarla rengarenk, bu yüzden burada kalıp rahatlayabilirsiniz. Ya da dondurmanızı alıp en yakın parka gidebilirsiniz.

Her iki durumda da, dondurma harika. Yer genellikle taze mevsimlik malzemeler kullanır, bu yüzden her şey sadece lezzetlidir.

Category: Restoran

https://fastfoodfiyatlari.com/